Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Achát, acháty

Achát je krásný drahý kámen známý zejména v šedých odstínech. Další různé barvy achát získává díky příměsi různých chemických prvků nebo dalších minerálů. Acháty je možné i uměle dobarvovat, ty však nejsou již vhodné pro ezoterické účely, jen pro okrasu. Achát nevytváří krystaly a v přírodě se vyskytuje ve formě hlíz a geod i velkých rozměrů. Achát může být lehce průsvitný až neprůhledný. Achát byl oblíbený drahý kámen již v dávné minulosti. Starověké Řecko a Řím si jej cenilo jako talismanu před sílou přírodních živlů, nemocemi a dokonce i morem. Údajně jej nosili při sobě s vírou, že jim prodlouží život, najde dobré přátele a přinese úspěch.

Druhy achátu

Achát lze rozlišovat jednoduše zejména podle jejich zbarvení. Mezi nejznámější druhy achátů patří:

Achát hnědý

Achát hnědý dodává vůli a vytrvalost, sebevědomí a podporuje krevní oběh. Léčitelé jej doporučují při alergiích a nízké potenci.

Achát mechový

Mechový achát léčitelé doporučují při únavě očí, špatném imunitním systému, onemocněních dýchacích cest, zánětech a zvýšené teplotě.

Růžový (meruňkový) achát

Tento achát má naleziště zejména v Botswaně a je nejen krásný na pohled, ale je i užitečným pomocníkem. Léčitelé mu přisuzují schopnost pozitivně působit na průběh těhotenství.

Šedý achát z Botswany

Tento druh achátu léčitelé doporučují přikládat na oči při problémech se zrakem.

Pruhovaný achát

Pruhovaný achát posiluje naše myšlení a léčitelé si jej cení pro schopnost přispívat k léčení nemocí pohlavních orgánů.

Achát s dendrity

Achát s dendrity léčitelé doporučují k pročištění těla od usazených škodlivých látek, zánětů a ke zlepšení trávení.

Ohnivý achát

Ohnivý achát je vzácný drahý kámen, který se pojí zejména k duchovní rovině. Ohnivý achát pomáhá při meditaci, zlepšuje náladu a uklidňuje rozbouřené emoce. Léčitelé je doporučují při impotenci způsobené psychickými bloky, častých zánětech a nedostatku chuti do života.

Achátové náušnice

Achátové náušnice jsou k dostání v několika provedeních. Náušnice z achátu mohou být z drobných a nepravidelných kamenů, ale i z větších kusů achátu. Achát může být i krásně broušený. Náušnice z achátu jsou vždy na stříbrných úchytech ze stříbra Ag 925/1000.

Achátové přívěsky

Přívěsky z achátu jsou velmi oblíbené. Drahý kámen je tak blíže k tělu a může více působit. Přívěsky s achátem mohou mít stříbrný úchyt. Pak jsou vhodné zejména k zavěšení na stříbrný řetízek. Dále si můžete vybrat achátové přívěsky bez úchytu, které se nosí zavěšené na kožené šňůrce.

Achát ve znamení horoskopu

Achát je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Býka od  21.4. do 20.5.
  • Štíra od 25.10. do 21.11.

Nabídka achátů na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku achátů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci achát