Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Ametyst, ametysty

Ametyst je jeden z nejznámějších křemenů. Typický je svou fialovou barvou. Vidět můžete světle fialový ametyst až po tmavě fialovou. Ametyst dokáže vytvářet krásné drúzy a geody. Tento minerál je průsvitný a průhledný. Ve starověku byl nošen jako oblíbený amulet, který měl chránit před alkoholismem. Ve středověku si jej pro jeho barvu oblíbila církev. Sílu ducha a čistotu znázorňoval tento drahý kámen na prstenech biskupů.

Ametyst a esoterika

Ametyst přináší inspiraci a kreativitu a bojuje s naší touhou po získávání pozemských statků. Vede nás k získání vnitřní rovnováhy, k odstranění bloků vytvořených v minulosti, zbavuje nás zloby a strachu. Léčitelé doporučují jeho sílu jako podporu při odvykání od návykových látek. V rovině tělesné jej doporučují při bolestech hlavy, při nízkém krevním tlaku, cukrovce, problémech se slinivkou břišní a pletí.    

Ametystové náušnice

Ametystové náušnice nabízíme v mnoha tvarech a provedeních. Ametyst může být hladký nebo broušený, náušnice s ametystem z jednoho kusu drahého kamene, nebo poskládané z více drobnějších kamenů. Zapínání je oblíbené ve formě afroháčků. Stejně pohodlně se však zapínají i náušnice se zadní pojistkou. 

Ametystové přívěsky

Ametyst je oblíbený drahý kámen i pro broušení. Vybroušené plochy krásně odráží světlo a drahý kámen jím získává punc luxusu. Ohlazený ametyst působí více přírodně a jedinečně. Ty pak lze nosit nejen na řetízku, ale zavěšené též na kožené šňůrce. Ametystové přívěsky jsou opatřeny úchyty ze stříbra Ag 925/1000.

Ametyst ve znamení horoskopu

Ametyst je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Skopce od 21.3. do 20.4.
  • Kozoroha od 22.12. do 20.1.
  • Ryb od 20.2. do 20.3.
  • Střelce od 23.11. do 21.12.
  • Panny od 24.8. do 23.9.

Nabídka ametystů na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku ametystů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci ametyst.