Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Avanturin, avanturiny

Avanturin je drahý kámen známý zejména v zelené barvě. Dále je možné vidět avanturin červený, oranžový, modrý a zlatavý. Pro avanturin je typický jeho třpyt, který bývá způsobený slídou a pyritem, který prorůstá drahý kámen. Zelená barva avanturinu nám připomíná přírodu a stejně jako ona nás uklidňuje. Tento drahý kámen nám přináší radost a uvolnění od napětí a dovolí nám užít si posilňující spánek.

Druhy avanturínů

Zelený avanturin

Zelený avanturin patří mezi nejsilnější drahé kameny. Léčitelé jej doporučují zejména na problémy se srdcem způsobené dlouhodobým působením stresu a emocionálním vypětím. Dále jeho využívají při oslabené imunitě, alergiích, nemocech kůže, migrénách a vysokém cholesterolu

Modrý avanturin

Modrý avanturin léčitelé doporučují při zvýšeném stresu, depresích, bolestech způsobených napětím, zvýšených teplotách, zánětech a problémech s plícemi.

Červený avanturin

Avanturin červený dodává jistotu a vyrovnanost. Posiluje naši vůli a dodává nám vytrvalost dosáhnout stanovených cílů. Esoterici jej doporučují pro zlepšení krevního tlaku, potence a činnosti srdce.

Oranžový avanturin

Oranžový avanturin se soustředí na činnost žaludku a střev. Léčitelé jej doporučují proti zánětům a křečím.

Avanturinové náušnice

Avanturinové náušnice mají praktické afroháčky na zavěšení. Náušnice s avanturinem jsou lehké, praktické a vkusné. Avanturinové šperky jsou na výběr ve světlejších i tmavších odstínech. Drahý kámen může být ohlazený nebo vybroušený. Zvolte si dle svého vkusu větší nebo drobné drahé kameny. Kameny jsou zavěšeny na stříbře Ag 925/1000.  

Avanturinové přívěsky

Avanturinové přívěsky působí svou zelenkavou barvou velmi přírodně a uklidňujícím dojmem. Nejsou nijak zdobené a jsou vhodné zejména k zavěšení na koženou šňůrku. Příjemně se nosí a svou velikostí nijak nepřekáží při každodenních činnostech.

Avanturin ve znamení horoskopu

Avanturin je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Býka od 21.4. do 20.5.
  • Raka  od 22.6. do 22.7.
  • Střelce od 23.11. do 21.12. 

Nabídka avanturinů na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku avanturinů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci avanturin.