Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Chalcedon, chalcedony

Chalcedon patří mezi všem známou skupinu drahých kamenů křemeny. Známý je zejména chalcedon v šedé, bílé a modré barvě různých odstínů. Dále může být ale i červený, zelený, hnědý nebo černý. Chalcedon ve formě amuletu chrání před zlem a smutnou náladou a symbolizuje sílu a lásku.

Druhy chalcedonu

Chalcedony lze rozlišovat jednoduše zejména podle jejich zbarvení. Mezi nejznámější chalcedony patří:

Růžový chalcedon

Růžový chalcedon je kamenem přátelství a chuti pomáhat druhým lidem a zpříjemnit jim život. Pomáhá nám při hledání ztracené důvěry v sebe i druhé. Růžový chalcedon je vhodné nosit při sobě při srdečních potížích a oslabené imunitě.

Modrobílý chalcedon

Modrobílý chalcedon se nám ze všeho nejvíce snaží usnadňovat život. Nabádá nás k vyvarování se zbytečného stresu a nedělat si hlavu ze zbytečností. Je umění brát život s nadhledem a se vším co nám přináší a každý den vstát s úsměvem na rtech. Pokusme se tedy začít k problémům přistupovat s lehkostí a klidem a život nám naši snahu vrátí. Léčitelé pak modrobílý chalcedon uznávají jako podpůrný prostředek při problémech s dýcháním, krevním tlakem, cukrovkou a štítnou žlázou.

Hnědý chalcedon a červený chalcedon

Hnědý a červený chalcedon nám dodává sílu a odhodlání k dosahování stanovených cílů. Podle esoteriků pozitivně působí na trávení a srážlivost krve.

Zelený chalcedon

Chalcedon zelený podle léčitelů působí na záněty a dodává sílu ke zvládnutí mnohých trápení.

Chalcedonová růže

Růže z chalcedonu nosit u sebe doporučují léčitelé ženám trpícím na nemoci pohlavních orgánů a dále i mužům, při oslabeném zraku a sluchu.

Chalcedonové náušnice

Dlouhé chalcedonové náušnice dávají vyniknout kráse drahých kamenů. Na chalcedonu pak vynikne jemné světlejší pruhování. Drahé kameny jsou hladce opracované do pravidelných tvarů. Krásné náušnice z chalcedonu vzniknou i z drobných kamenů navlečených na stříbrných tyčkách. Samozřejmě všechny náušnice z chalcedonu jsou opatřeny zapínáním ze stříbra Ag 925/1000. 

Chalcedonové přívěsky

Chalcedonové přívěsky jsou velmi oblíbené ve tvaru pravidelných srdíček. Srdíčka z chalcedonu jsou krásně baculatá a je možné vybrat i srdíčko se stříbrnou obrubou. Krásnou barevnou kresbu odhaluje kulatý přívěsek z chalcedonu. Zajímavě působí i drahý kámen v nepravidelném tvaru. Vždy je ale hladce opracovaný pro příjemné nošení. Přívěsky z chalcedonu mají stříbrné úchyty a jsou vhodné k nošení na stříbrném řetízku.

Chalcedon ve znamení horoskopu

Chalcedon je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Kozoroh od 22.12. do 20.1.
  • Rak od 22.6. do 22.7.
  • Střelec od 23.11. do 21.12.

Nabídka chalcedonu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku chalcedonu našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v kategorii chalcedon.