Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Citrín, citríny

Citrín je vzácný křemen pro svůj malý výskyt. Typický je svou žlutavou barvou a průsvitností. V některých částech může být zbarvený až do hněda. Citrín vytváří krásné geody s krystaly. Odedávna je považován za kámen slunce. Dodává inspiraci, klid, energii, pocit bezpečí a spokojenosti. Tento minerál k sobě vábí úspěch a bohatství, napomáhá k vyřešení sporů a nedorozumění.

Citrín a esoterika

Citrín lidské tělo nabíjí novou energií. Léčitelé jej doporučují při špatném příjmu potravy, pro pročištění močových cest, posílení očí, zlepšení krevního oběhu a funkce štítné žlázy. Moc citrínu doporučují ženám na celou škálu ženských problémů i při boji s celulitidou. Další užití citrínu radí při problémy s dýchacími cestami, kůží, slezinou, slinivkou břišní, cukrovkou a pro zvýšení tvorby bílých krvinek.

Citrínové náušnice

Citrínové náušnice rozzáří váš obličej svou zlatou barvou. Citrín je oblíbený drahý kámen jak ve světlé tak v tmavší zlaté barvě. Světlo krásně odráží broušený citrín. Vyhledávané jsou citrínové náušnice ve tvaru různých kapek a vrtulek. Zajímavě působí více drobných kamenů citrínu navlečených na rovné tyčince. Citrínové náušnice krásně doplní citrínové náramky i další šperky z citrínu.

Citrínové náramky

Citrín je překrásný jak broušený tak jednoduše ohlazený. Náramky z drobnějšího citrínu jsou nepravidelné. Z většího citrínu jsou vybroušeny pravidelné a hladké kuličky. Vybrané citrínové náramky jsou krásně průsvitné. Náramky z citrínu jsou navlečené na gumičce, pro pohodlné nasazování.

Citrín ve znamení horoskopu

Citrín je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Lva od 23.7. do 23.8.
  • Blíženců od 21.5. do 21.6.
  • Panny od 24.8. do 23.9.
  • Býka od 21.4. do 20.5.

Nabídka citrínů na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku citrínů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v kategorii citrín