Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Hematit, hematity

Hematit je zajímavý drahý kámen převážně tmavé barvy. Hematit lze vidět v černé, hnědé, šedé nebo červené barvě. Je neprůhledný a vyleštěním získá kovový lesk. Hematit překvapuje svou vyšší hmotností. Oblíbený byl hematit již v Babylonu, ve starověkém Egyptě i Orientu. Hematit je dobře dostupný a snadno zpracovatelný. Ve šperkařství je tedy využíván již od středověku. Hematit je doporučený neprůbojným lidem ke zvýšení sebevědomí, k vývoji osobnosti a získání větší síly a chuti do života. Je silnou oporou člověku, který se rozhodne skoncovat s nějakou závislostí i při snaze zhubnout.

Hematit a esoterika

Léčitelé hematit spojují zejména s krví, její tvorbou a čištěním. Doporučují jej při nedostatečném ukládání železa a nízké tvorbě červených krvinek, svalových křečích a nespavosti. Dále podle esoteriků působí příznivě na srdce, plíce, játra, ledviny a slezinu a ženy by si ho měly pořídit v případě bolestivé a nepravidelné menstruace. 

Hematitové náušnice

Hematitové náušnice jsou velmi vyhledávané. Jejich kovový lesk není pro ostatní drahé kameny typický. Svou tmavošedou barvou až do černa působí velmi výrazně i v případě drobného drahého kamene. Hematit lze opracovat do tvaru pravidelných korálků, ale žádané jsou i náušnice z nepravidelných kamenů hematitu. Hematitové náušnice je vhodné doplnit dalšími šperky s hematitem.

Hematitové náramky

Hematitové náramky nabízíme v mnoha provedeních. Velmi vkusně působí náramek z kuliček hematitu. Ten lze vybírat i v různých velikostech kuliček. Dále se vám může zalíbit náramek z hematitu ve tvaru soudečků, vrtulek nebo kostek. Nepravidelný je náramek z hematitu ve tvaru různě velkých a však ohlazených kamínků. Všechny náramky jsou v univerzální velikosti díky tomu, že jsou drahé kameny navlečeny na gumičku.

Hematit ve znamení horoskopu

Hematit je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Štír od 23.11. do 22.11.
  • Skopec od 21.3. do 20.4.

Nabídka hematitu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku hematitu našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v kategorii hematit.