Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Jadeit, jadeity

Jadeit byl vždy ve východním světě považován za nejdůležitější drahý kámen. V Číně byl spojován s nejuznávanějšími vlastnostmi a to s odvahou, moudrostí, milosrdenstvím, spravedlností a skromností. Egypťané jadeit pojí s láskou a harmonií, Arabové jej nosí při sobě jako ochranu před zlem a Mexičané jím přivolávají lásku. Jadeit je známý zejména v zelené barvě od světlé po tmavou. Dále je možné vidět jadeit šedý, bílý, hnědý nebo žlutý.

Jadeit a esoterika

Jadeit přispívá k lepšímu soustředění a vyrovnanosti. Léčitelé jej doporučují pro posílení imunity, sleziny, ledvin, jater, srdce a krevního oběhu. Jadeit přispívá k čištění močových cest, k boji s infekcí, žloutenkou a kolikami. Ženám pomáhá při boření duševních bloků, které jim nedovolí otěhotnět a následně psychicky pomáhá při samotném porodu. Jadeit zahání bolest hlavy, zlé sny a zkvalitňuje spánek.  

Jadeitové přívěsky

Jadeit můžeme obdivovat v neuvěřitelném množství zelených odstínů. Stejně tak i každý přívěsek z jadeitu je jedinečný. Jadeit je též možné nosit zavěšený na řetízku i na kožené šňůrce. Na kůži lze navléci jadeitové srdíčko. Na řetízku se budou vyjímat hladké přívěsky z jadeitu se stříbrným úchytem. Vyzkoušejte uklidňující zelenou, která je typická pro tento drahý kámen.

Jadeitové náhrdelníky

I když jadeit není tak známý drahý kámen, jadeitový náhrdelník je správná volba. Zvolíte si jadeitové korále nebo náhrdelník z jadeitu v nepravidelném tvaru? Kratší náhrdelníky mají nenápadné zapínání. Dlouhý náhrdelník je možné navléci dvojitě pro výraznější efekt.

Jadeit ve znamení horoskopu

Jadeit je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Ryby od 20.2. do 20.3.
  • Rak od 22.6. do 22.7.
  • Váhy od 24.9. do 23.10.

Nabídka jadeitu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku jadeitu našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v kategorii Jadeit.