Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Karneol, karneoly

Karneol je drahý kámen červené a oranžové barvy. Karneol pomáhá najít směr těm, kdo neví kudy kam a jaké činnosti se věnovat. Všem dodává kreativitu, chuť tvořit, být aktivní, rozhodovat a jednat. Odedávna bylo v oblibě jeho nošení ve formě přívěsku. Ten přinášel optimismus, chuť do života a chránil před zlem.

Karneol a esoterika

Karneol přispívá k lepší pozornosti, dodává chuť k plnění každodenních činností a podporuje tvořivost. Léčitelé jej užívají jako podpůrný prostředek při problémech s revmatismem a křečovými žilami, impotencí a neplodností, při nedostatečném prokrvování organismu, při špatném trávení a problémech s močovými cestami a ledvinami.

Karneolové náušnice

Náušnice z karneolu upoutají pozornost svou červenooranžovou barvou, která působí velmi povzbudivě. Nejelegantněji působí broušené podlouhlé kapky. Dále jsou na společenské akce vhodné i pravidelné oválky nebo vybroušené vrtulky. Příjemné jsou náušnice s karneolem ve tvaru pravidelných penízků. Rozverný dojem vyvolávají náušnice z jaspisu ve tvaru nepravidelných drobných kamenů.

Karneolové náhrdelníky

Náhrdelník z karneolu krásně doplní karneolové náušnice. Náhrdelníky jsou v různých délkách i provedeních. Ploché penízky zdobí pravidelný karneolový náhrdelník. Trochu rozverně může působit karneol ve tvaru podlouhlých hladkých tyčinek. Další karneolové náhrdelníky jsou navlečeny ze sekaných kamenů. Ty pak působí více pestře.

Karneol ve znamení horoskopu

Karneol je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Blíženec od 21.5. do 21.6.
  • Skopec od 21.3. do 20.4.

Nabídka karneolu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku karneolů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci karneol.