Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Křišťál, křišťály

Křišťál je odrůda křemene v čiré barvě. Může však obsahovat i vrostlý další drahý kámen, zejména turmalín nebo rutil. Křišťál vytváří krystaly a překrásné drúzy. V minulosti se věřilo, že vznikl zkameněním ledu. Lidé všech kultur si jej cenili a mnohostranně jej využívali. Používán byl jako talisman před černou magií, proti horečce, k přivolání dešťových srážek, na hojení ran a při spojování s duchovním světem. Křišťál nás zbavuje negativních energií a dobíjí nás pozitivně.

Křišťál a esoterika

Esoterici si svou práci bez křišťálu jistě nedokáží ani představit. Používají jej k posílení štítné žlázy, na krevní tlak, činnost srdce a plic a pro zlepšení trávení. Využívají jej též při odstraňování nevolnosti, migréně, závratích, problémech s kůží, po popálení, proti problémům se žaludkem a při průjmech. 

Křišťálové náušnice

Křišťál je jedním z nejoblíbenějších drahých kamenů. Proto také náušnice z křišťálu jsou v nabídce v mnoha druzích. Elegantní dlouhé kapky opticky protáhnou obličej, křišťál v kulatém tvaru pak dodá na tvaru i velmi štíhlému obličeji. Křišťálové náušnice mohou být z kuliček, oválků, vrtulek i dalších zajímavých tvarů. Křišťál může být hladký, různě broušený, průsvitný i v matném provedení.

Křišťálové náhrdelníky

Křišťálové náušnice budou působit ještě více průzračně, pokud je doplní křišťálový náhrdelník. Získáte tak jedinečnou sadu, která doplní každý druh společenského oblečení. Křišťálové náhrdelníky jsou oblíbené zejména ve tvaru kuliček, u kterých je možné vybírat i z různých typů brusu. Křišťálové korálky mohou být i v různých velikostech, lesklé i matné. Krátké náhrdelníky mají jednoduché zapínání.

Křišťál ve znamení horoskopu

Křišťál je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Lev od 23.7. do 23.8.
  • Kozoroh od 22.12. do 20.1.
  • Vodnář od 21.1. do 19.2.

Nabídka křišťálu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku křišťálů našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci křišťál