Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Lapis Lazuli, lazurit

Lapis lazuli je krásný drahý kámen symbolizující lásku, přátelství a moudrost. Lapis lazuli je možné vidět ve světle až tmavě modré barvě, kterou doplňují drobné části vrostlého zlatavého pyritu. Pro jeho okouzlující vzhled je často přirovnáván k noční obloze poseté zářícími hvězdami. Lapis lazuli dodává bezpečí a jistotu, zjemňuje naši intuici a zahání bezpředmětné obavy.

Lapis lazuli a esoterika

Léčitelé při své činnosti nezapomínají ani na kámen lapis lazuli. Doporučují jej při problémech s krevním oběhem, při křečích a otokách, pro zlepšení činnosti brzlíku a štítné žlázy. Esoterici dokonce věří, že má sílu působit preventivně proti vzniku mrtvice, infarktu a nádorů. Dále jej doporučují užívat jako podpůrný prostředek při léčbě zánětu průdušek, vysokém krevním tlaku, zánětu očí a onemocněních kůže. Pozitivně má působit i při depresích, bolestech hlavy a stresu.

Náušnice z Lapisu Lazuli

Tmavě modrá barva, kterou se pyšní drahý kámen lapis lazuli, osvěží vzhled naprosto každému. Je vhodný pro světlovlásky i tmavovlásky. Lapis lazuli je elegantně doplněn stříbrem Ag 925/1000. Stříbrná obruba náušnic z lapisu lazuli plní nejen funkci estetickou, ale i chrání náušnice před poškozením. Krása tohoto minerálu vynikne na větších plochách a tak bývá opracováván do hladkého oválného tvaru.

Náhrdelníky z Lapisu Lazuli

Náušnice z lapisu lazuli skvěle doplní náhrdelník ze stejného kamene. Z lapis lazuli můžete mít okouzlující náhrdelník z pravidelných kuliček, hladkých oválných kamenů nebo sekaných tvarů. Krátké náhrdelníky mají zapínání, dlouhý náhrdelník je možné nosit dvojitě. Dlouhý náhrdelník poslouží i jako výrazný náramek. Stačí jej pouze jednoduše omotat kolem zápěstí.

Lapis lazuli ve znamení horoskopu

Lapis lazuli je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Vodnář od 21.1. do 19.2.
  • Panna od 24.8. do 23.9.
  • Kozoroh od 22.12. do 20.12.
  • Ryby od 20.2. do 20.3.

Nabídka lapisů lazuli na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku lapisů lazuli našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci lapis lazuli.