Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, rozumím

Rajkamenu.cz drahé kameny, minerály a šperky z kamenů

Košík je prázdný

Malachit, malachity

Pro drahý kámen malachit je typická zelená barva. Její světlejší a tmavší tóny se v kameni střídají a vytváří zajímavé obrazce. Pro svou krásnou barvu je odedávna zpracováván k výrobě šperků a používán byl i pro výrobu barviva. Původně byl považován za kámen pro ženy. Malachit nás učí, že nepříjemné zkušenosti, které v životě získáme, nejsou bez důvodu. Člověk se z nich poučí a v dalších letech bude silnější a moudřejší. Učí nás překonat bloky, které nás brzdí, a užívat si života. 

Malachit a esoterika

Malachit esoterici doporučují k tišení bolestí, k lepšímu zotavení z nemocí, jako podpůrný prostředek při léčbě sleziny, žaludku, srdce, pro posilnění zraku, při otravě, astmatu a kolikách. Ženám ho doporučují při bolestivé menstruaci a proti porodním bolestem. V duši bojuje s bolestmi z lásky a dalších životních zkušeností, abychom mohli odpouštět a zapomínat to špatné. 

Malachitové náušnice

Malachitová kresba vynikne na větších plochách. Obdivovat jej tak můžeme zejména jako malachitové náušnice ve tvaru větších oválků. Jednoduchá stříbrná obruba chrání drahý kámen před poškozením. Velmi přírodně působí náušnice z malachitu ve tvaru drobných kamenů navlečených na stříbrné tyčce. Malachitové náušnice vhodně doplní malachitový přívěsek nebo náhrdelník z malachitu. 

Malachitové přívěsky

Krásné zbarvení malachitu vynikne na větší ploše, kterou nabízí malachitové přívěsky. Jejich zelenkavá barva připomíná přírodu a působí uklidňujícím dojmem. Přívěsky z malachitu jsou v oblých tvarech a hladce opracované. Nejoblíbenějšími typy jsou donuty a srdíčka, která se nosí zavěšená na kůži. Malachitové srdíčko se kůží jednoduše provleče. Donut z malachitu lze na kůži navléci více způsoby. Oválný malachitový přívěsek zdobí stříbrná obruba a stříbrný úchyt.

Malachit ve znamení horoskopu

Malachit je drahý kámen patřící pro lidi narozené ve znamení:

  • Býka od 21.4. do 20.5.

Nabídka malachitu na Rájkamenů.cz

Prohlédněte si celou nabídku malachitu našeho obchodu s drahými kameny rajkamenu.cz v sekci malachit.